16 Ocak 2013 Çarşamba

Türk Amerikan Kültür Derneğinde Bir Gün.

 Bugün kırkyama öğretmenim Nilgün Başaran Hn.mın daveti üzerine Osmanbeydeki derneğe gittim arkadaşımla.Orada Nilgün Hn.mın kırkyama üzerine sunumu vardı ve küçük bir sergi düzenlemişti. bu segide benimde çalışmalarım vardı.Nilgün hanımın kurslarına  6  yıldır devam ediyorum. Büyükçekmeceden Bakırköye haftada bir gün giderek.
                                     Bu el benim yaptığım el .Kurs öğrencileri kendi ellerini yaptı.
                                                     Elin altında isimlerimizde yazıyordu.
        1800 yoyonun eklenmesi ile yapılan yatak örtüsü.Emekli resim öğretmeni Nuray hn. yapmıştı
                                                       Nilgün Hn. sunumunu yapıyor.

                                           Dernek yöneticilerinden teşekkür belgesini alırken.
                                          Kırkyama teknikleri ile çalışılmış önlük,tutaç eldiven.                                                                  Bereket kuşları
                                          Benimle gelen arkadaşım, komşum Hikmet Hn.

Masa örtüsü benim yaptığım örtü: Kanaviçe örneklerinle kırkyamayı birleştirerek yaptığım masa örtüsü Burcunun  çünkü o işli kanaviçeler kayınvalidesinin Burcu ya verdiği küçük bir örtüden kesilerek yapıldı.
 Dernek başkanı  Ayşe Cebesoy Sarıalp Kitap yazmış onu imzalattım.Geliri derneğin vakfına kalıyormuş.Ayşe Hanımefendi Atatürkün sınıf arkadaşı Ali Fuat Cebesoyun yeğeni.(1926 doğumlu)
                                                     Nilgün hn ve ben işlerimizin önünde
                                                          Nilgün hn.mın yaptığı işler
Bugünlük bu kadar yeter sanırım.Osmanbeyde Rumeli caddesindeydi dernek  onun için arabayla gitmedim .Metrobüsle gittik.tabii yorucu oldu ama çok güzeldi,yorgunluğa deydi. tekrar blogçu arkadaşlarımla buluşmak dileğiyle.

4 yorum:

 1. Her şey çok güzel görünüyor,elinize sağlık.

  YanıtlaSil
 2. Hepsi birbirinden guzel, ellerinize saglik.

  Bereket kusunun kalibi tam daire seklinde mi, yoksa iki ayri egimli parca kesilerek birbirine mi dikiliyor. English Home'da baktiklarimi hep daire seklindeymis gibi algiliyorum ama elim degip de deneyemedim daha, sirasi gelmisken size danisayim istedim.

  YanıtlaSil
 3. Adıyla bu kadar uyumlu blogger.... Hem hamarat hem kontes...
  Kırkyamaların güzelliği, keçe aplikeli çantalar, tığ işi eldivenler.... oooofff offf... bu kadar güzelliği birarada görmek bi hoş ediyor hani :)

  YanıtlaSil
 4. Sevgili Berceste çok geç cevap verdiğim için beni affedin .çok dağıtmişim yorumları bile görmedim.kuşlar tam daire kesilip ikiye katlanıyor.yani yarım daire oluyor.yarım dairenin yuvarlak kısmını makinede dikerken bir ucuna gagayı koyarak dik. diğer kısmınıda doldurmak için açık bırak.
  sevgili banuca övgülerine teşekkürler ama bazen duraklamaya giriveriyorum çok gezmekten. selam ve sevgiler ,anneyede saygılar.

  YanıtlaSil